Broneeri laud!
Home / Fashion Drinkers / Kreekas on, mida juua
Kreekas on, mida juua

Kreekas on, mida juua

Veiniturul on kujunenud karm konkurents. Domineerivad Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Uue Maailma maad, kus jõuti õigel ajal hõivata vaba nišš ja saavutada tarbijate lojaalsus. Praegu pakuvad nad kaupa maksimaalselt soodsa hinna ja kvaliteedi suhtega.

Kreeka jäi oma veinidega kümmekond aastat hiljaks. Mitte miski pole aga võimatu. Nagu kogemus näitab, võib näiteks Austria aruka lähenemise ja piisava eelarve korral «aeglaselt kiirustada» kõige olulisematele turgudele ja seejuures tunda end täiesti mugavalt. Igal juhul on iga uue tulija jaoks vältimatuks tingimuseks toodangu kõrge kvaliteet.

Semeli Moschofilero Mountain Sun 2009

Moschofilero kübekese Rhoditisega. Veinile on omane troopiliste puuviljade peen aroom ja meeldiv hapukus suus. Struktuur on keskmine, maitse puhas ja lühiajaline. Põhimõtteliselt pole halb, kui võtta arvesse, et see on Regional Wine. Hästi jahutatult on tegemist suurepärase aperitiiviga, samuti sobib see märkimisväärselt hästi kergete suviste värsketest aedviljadest ja fetast valmistatud salatite juurde. Keerulisemate roogadega see vein siiski kokku ei sobi.

Semeli Mantinia Nassiakos 2009

100% Moschofilero. Väga eeskujulik variant, mis võimaldab selle sordi väärtust hinnata, sealjuures kõrgemas apellatsiooni kategoorias. Aroomis on selgelt eristatavad küpsed troopilised puuviljad, eriti virsik, valge aprikoos, mango ja ananass, aga ka värske õiemesi. Võrreldes eelmise näitega on maitse oluliselt kontsentreeritum, väljendusrikas ja range, eredalt väljendunud hapukusega ja pikantse kibeka järelmaiguga. Sellel veinil on vaieldamatult avarad gastronoomilised võimalused. Igaks juhuks ei maksa üksnes eksperimenteerida idamaiste vürtsidega.

Sigalas Assyrtiko 2009

100% Assyrtiko. See sort on Santorini veinitööstuse A ja O. Lõhn on kerge õitearoomi varjundiga ja väljendusrikka mineraalsusega, mis omandab aeg-ajalt kriidise varjundi. Maitse on tugevalt hapukas ja samasuguse mineraalse varjundiga. Väga meeldiv näidis.

Sigalas fermented in Oak Barrel 2009

100% Assyrtiko. Aroomis on kõigepealt tunda tammisust. Seejärel aimub vanilli, mis annab vähehaaval maad praetud leiva ja küpsete kollaste puuviljade varjundile. Maitses on tunda vanilli ja metsikut pirni, vein on pisut kootav. Järelmaik on keskmine, meeldivalt kibeka greipfruudi varjundiga. Vein vajab aega, et «hingata». Tal on ahvatlev perspektiiv vananeda.

Semeli Grande Reserve 2004

100% Agiorgitico Nemea piirkonnast. Aroom on õrn ja väga delikaatne, vaimustava punaste marjade ja vürtside varjundiga. Maitse on pehme, tanniinid siidised, järelmaitse napp, marjase hapukusega. Veinil jääb ilmselt küll struktuurist vajaka, mis ahendab veidi tema gastronoomilisi võimalusi või täpsemalt suunab ta õrna liha ja isegi kala juurde.

Sigalas Vinsanto 2004

100% Assyrtiko. Santorini klassika. Võimas ja seejuures täidlane aroom kuivatatud puuviljade, konfitüüri, mee ja pähklite varjundiga jätkub maitses. Hurmavat magusust tasakaalustavad hästi kõrge hapukus ja pikantne mineraalsus. Vein mediteerimiseks, kiirustamata nautimiseks ja lihtsate dessertide juurde.

Allikas: DrinkTime
* Pildil veinitotmise regioon Attica, Kreeka.

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top