Broneeri laud!
Home / Meie arvamus / Tai delikatessid restoranis Krua
Tai delikatessid restoranis Krua

Tai delikatessid restoranis Krua

Mulle Tai köök ja söök meeldivad, seepärast olin õnnelik Tallinnas Aia tänaval restorani Krua üle juba enne, kui sinna sattusin.

Disainielemendid (neid on minimaalselt!) viitavad Aasiale ja Taile, aga toidud on mitte lihtsalt maitsvad, vaid ka väga taipärased. Meie saabusime kella viie paiku, lõunasöögiks hilja ja õhtusöögiks liiga vara, seega olime ainsad külastajad. Üksi ja minimalistliku sisustuse keskel tunned end natuke ebamugavalt, kuid see tunne läks kohe üle, kui meile toodi esimene roog.

Kõik, mis sellele järgnes, oli ilus ja maitsev ning äratas üles ka mälestused Taimaast. Eelroogade hulgast leidsin paar üllatajat, mida meie korraga Hiina, India ja Tai toitu pakkuvates universaalsetes aasiapärastes söögikohtades enamasti ei leia. Näiteks krõbedad korvikesed ja rulaad kihilises riisinainas. Meeldivaks üllatuseks oli ka suhteliselt suur valik salateid, millel on Tai köögis tähtis koht.

Disainelemendid – neid on minimaalselt!

Meie valisime lapr gai moo – terava kanasalati tšilli, sidrunheina ja piparmündiga. Nagu ikka, näitavad toidu teravust Kruas tärnid. Salatil oli neid kaks ja ma arvasin, et see tähendab teravat, kuid mitte väga. Tegelikult oli ta minu jaoks taluvuse piiril, veidi veel, ja oleksin pidanud loobuma. Ei ütleks, et ma suur tšilliarmastaja olen, kuid selline asi juhtus minuga vaid üks kord elus, kuskil Põhja-Tais. Samas see mind ei kurvastanud, vastupidi, tundsin rõõmu autentse köögi üle. Lihtsalt sellele salatile poleks liiast veel üks tärn lisada!

Kaunid pokaalid kaetud laua peal

Suutsin tšilli “üle elada” tänu rikkalikult lisatud sidrunheinale, krõbedatele kanatükikestele ja punasele sibulale. Pärast sellist sissejuhatust ei olnud kreveti-kookospiimasupi ega tšillikastmes kala vürtsikust enam üldse tunda, kuigi mõlemal oli üks tärn. Aga nad olidki suurepärased, aromaatsed ja rikkaliku maitsega. Muide, roogade hinnad on siin 8€ -17€.

Tore oli ka see, et söögiriistadeks olid lusikas ja kahvel. Tailased söövad kõike lusikaga, kahvli kasutamist peetakse neil ebaviisakaks.

Teatavasti on Tai köök lisaks oma maitsetele-lõhnadele tuntud ka oma roogade kauni välimuse poolest, mida mingil määral üritatakse teha ka Kruas. Hoolikalt vormitud ja kena täidisega riisitainast korvikesed olid kaunistatud porgandist õitega, magustoiduks tellitud banaan kookospiimakastmes toodi lauale kaunis kausis. Tekkis kahtlus, et ka ettekandja on valitud oma välimuse pärast: pisut asiaatlik ja imeliselt ilus. Kuid ta oli ka väga armas ja lahke, nii et vaevalt see ainus põhjus oli!

dv.ee

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top