Broneeri laud!
Home / Uudised / USA-s on turult ostetud linnuliha bakterioloogilised näitajad “laes”
USA-s on turult ostetud linnuliha bakterioloogilised näitajad “laes”

USA-s on turult ostetud linnuliha bakterioloogilised näitajad “laes”

Kui ostame linnuliha turult, saame suurepärase mahetoote. Kuid kõik ei pruugi olla nii tore, kui ostjale tundub.

Pennsylvania teadlased ostsid toidupoodidest 100 linnurümpi, millest pooled olid mahetooted, ning 100 rümpi taluturgudelt, et kontrollida nendes kaht liiki bakteri, salmonella ning kampülobakteri olemasolu. Need bakterid võivad põhjustada toidumürgitust. Nimetatud uurimus avaldati eelmisel kuul ajakirjas The Journal of Food Safety.

Toidupoodidest ostetud mahekanade seas oli 28 protsendil positiivne proov kampülobakteri ja 20 protsendil salmonella suhtes, samas kui 52% mittemahekanadest olid nakatunud kampülobakteriga ja 8% salmonellaga. Kuid šokeeriv tulemus saadi taluturgudelt ostetud liha kontrollimisel: 28% andsid positiivse vastuse salmonella- ja 90% kampülobakteri proovile.

Peab märkima, et USA Põllumajandusministeerium ei kontrolli talupidamiste lindusid, juhul kui ettevõte toodab vähem kui 20 000 lindu aastas, see võibki olla nende erinevuste põhjuseks.

Uuringut juhtinud Pennsylvania Ülikooli aspirant Joshua Scheinberg teatas, et selle uuringu eesmärk ei ole veenda inimesi taluturgudelt toiduaineid mitte ostma. Kuid ta mainis, et pole ülearune järgida toidu töötlemisel elementaarseid hügieenireegleid, säilitada toitu külmas, hoida lihatöötlemisvahendid ja -pinnad puhtana. „Jah, me leidsime väikeses uurimuses kohati suurema hulga patogeene! Kuid me kõik teame, et korralik kuumtöötlus 165 kraadini mõjub bakteritele hävitavalt“ – ütles ta.

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top