Broneeri laud!
Home / Meie arvamus / Mida on vaja selleks, et saada meeldiv restoranielamus?
Mida on vaja selleks, et saada meeldiv restoranielamus?

Mida on vaja selleks, et saada meeldiv restoranielamus?

Väljakäidud raha väärtusele vastavat toitu? See tõdemus vast vaidlust ei tekita. Aga restoranil peab olema veel ka seda midagi, mingit omapärast keemiat, mis on palju enamat kui lihtsalt toit. Jah, see on Olde Hansa!

Atraktiivsus meelitab

Olde Hansa on päris kindlasti restoran, mis ei vaja ei tutvustamist ega seletusi kohalejõudmiseks ja vaieldamatult on see Tallinna vanalinna üks atraktiivsemaid nähtusi.

Nii et selles osas kuulsal restoranil vajadust häbeneda tõega pole – esitluse ja väljanägemise poolest on Olde Hansas iga pisemgi detail läbi mõeldud ja paikapandud: muusika, mis tagaplaanil mängib, küünlavalgus, raske puumööbel, ajastule iseloomulikud kangad. Rääkimata ettekandjate-kelnerite riietusest ja nõudest.

Mis mind aga isiklikult Olde Hansa juures vast kõige enam meelitab (et ma sinna ikka ja jälle tagasi tahan minna) on ettekandjate-kelnerite esinemine ja professionaalsus. Ka siin on kõik läbi mõeldud – nende käitumine ja suhtlemine on ajastuhõngulised ning laitmatud. Nad on äärmiselt sõbralikud, huumorimeelega ja meeldivalt vaba suhtlemisega. Hinge kosutav on ka see, et rääkimata eesti, inglise, soome ja vene keelest, saab seal ka prantsuse keelega hakkama(!).

Väljendusrikas menüü ja vastavad hinnad

See, et Olde hansa menüü nii isuäratavalt sõnastatud on, võib alguses muidugi veidikest segadust tekitada – sest korraga tahaks kõike proovida: Krahwi metsaseenekeedust (5/6.28 EUR) ja Mitte just vaese rahva toitu (6.10/11.20 EUR), Krahv von Ükskülli metsavaagnat (17 EUR) ja Himaalaja lambatoitu mägilaste etteütlemise järgi tehtud (12.70 EUR). Oh, ja kuidas oleks ühe Araabia härjaga unelmate kastmes (12 EUR)? Ja – Kõikide roogade juurde auväärsetele külalistele ohtralt taimehõrgutisi…

Hinnad jäävad vahemikku 5-24 EUR (kõrgesti austatud külalistele aga 19-42 EUR), mis küll kergendab külastaja rahakotti, ent ei tekita tunnet nagu oleks lausa põhjalikult paljaks röövitud.

Sellistel segaduse hetkedel on üsna tark mõte ettekandja enda juurde kutsuda ja selgitust paluda. Lahti seletusega seal kitsid ei olda ja menüüst välja valitud toit saab üksipulgi äratutvustatud. Õnneks pole ka Olde Hansa menüü kivisse raiutud ja nii võib sealt aeg-ajalt midagi täiesti uut leida. Praetud lõhe metsaseenekastmes (12.69 EUR) tundus mulle just sellise roana olevat ning ettekandja lahket juhatust selle kohta kuuldes hakkas see mul juba enne suus sulama, kui tegelikkuses lauale jõudis.(Minu hinge ja kõhu kosutuseks jõudis see aga lauale äärmiselt ruttu!)

Sõin ja jõin seal minagi, suhu ei saand´ midagi…

Uhke oli see praad küll aga – mingit erilist maitset mul sellest meelde ei jäänud. Küll aga mäletan ma selle oranzi lille pipraselt hõrku maitset, mis mu kaaslane mulle restorani ees olevalt terassilt noppis ja proovida soovitas. See oli tõeliselt huvitav maitseelamus.>

guru.ee

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top