Broneeri laud!
Home / Uudised / On avaldatud riikide “tüsedusreiting“. Eestlaste seis pole paha!
On avaldatud riikide “tüsedusreiting“. Eestlaste seis pole paha!

On avaldatud riikide “tüsedusreiting“. Eestlaste seis pole paha!

ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioon, FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) avaldas hiljuti kurvastamapaneva aruande kogu maailma rahvastiku tervise kohta. Aruandes pööratakse enim tähelepanu täiskasvanud elanikkonna õigele toitumisele ja normaalsele kehakaalule. Tendents on selline, et aasta-aastalt kaal tõuseb. 2013. aasta aruandes kasutatakse andmeid aastast 2008.

“Liidrisärki” kannab Mehhiko. Aruandest on näha, et tihedalt asustatud riikide seas on maailma kõige “paksem” riik Mehhiko, mille näitajaks on 32,8% ülekaalulisi riigis elavate inimeste üldarvust. Samal ajal on riigis fikseeritud kiirtoidu ja magusate gaseeritud jookide tarbimise suurenemist, aga köögivilju ja teraviljatoite söövad mehhiklased vähem. Tuleb märkida, et 1989. aastal elas Mehhikos ülekaalulisi mitte üle 10%. Mehhiklaste kiirtoidurestoranidesse kiindumuse tõttu edastasid nad tavapärase liidri USA (31,8%), kes langes selles kurvas pingereas teisele kohale. Kolmandal kohal on Süüria 31,6 protsendiga.

Mis puutub Balti riike, siis ülemaailmses pingereas näitavad nad tublit keskmist tulemust. Eesti omab väikseimat rasvumismäära (18,9%) mitte ainult Baltimaades, vaid kogu Põhja-Euroopas, ületades vaid Taanit, mille tulemuseks jäi 16,2%. Vaatamata suhteliselt madalale näitajale, teeb eestlaste kaalutõusu tendents murelikuks, sest 2004. aasta andmed näitavad vaid 14,4%. Lätis ja Leedus on rasvunud inimesi mõnevõrra rohkem – vastavalt 22% ja 24,7%. Venemaa ja Suurbritannia on näitajaga 24,7% 16. kohal.

FAO hoiatab, et toitumisprobleemid (alatoitlus, ebatervislik toitumine) võivad maailmamajandusele tähendada 3,5 triljoni dollari suurust kahju.

Aruandes märgitakse, et praegusel ajal on maailmas 164 miljonit inimest ülekaalulised, 500 miljonit on rasvunud, aga erineva vitamiinipuuduse käes kannatab meie planeedil 2 miljardit inimest.

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top