Broneeri laud!
Home / Fashion Drinkers / Itaalia veinid, või Piemonte sümfoonia
Itaalia veinid, või Piemonte sümfoonia

Itaalia veinid, või Piemonte sümfoonia

Jah, itaalia veinid on praegu tõusuteel! Apenniini poolsaarel toodetakse tohutut kogust veine kohalikest ja välismaistest viinamarjasortidest.
Ometi on paljude aastakümnete jooksul kõige paremate hulka jäänud ikka ühed ja samad Piemontes toodetavad veinid.

Selle Loode-Itaalia provintsi visiitkaardiks on Barolo ja Barbaresco. Aga ka teised veinid nagu Barbera, Gavi või Langhe on pälvinud nii spetsialistide kui tavatarbijate pingsa tähelepanu.

Piemonte veinid on oma kõrge happesuse, hea struktuuri ja puhta aroomiga märkimisväärse gastronoomilise potentsiaaliga.

Gavi 2009 (100% Cortese)

Kerge ja puhas aroom, rohelise õuna, vastniidetud rohu, greipfruudi varjundiga. Vähehaaval tuleb esiplaanile küpsete puuviljade ning karamelli aroom. Suus on tunda delikaatset hapukust. Maitses on samuti aimata rohelist õuna.

Arneis 2007 (100% Arneis)

Eelmisega võrreldes on aroom vaoshoitum. Esmalt on tunda rohelise õuna, kollase alõtša metsiku pirni varjundit, mis läheb vähehaaval üle kollaste puuviljade mahlaseks magususeks ning meeldivaks ploomi-koore aroomiks. Maitse on pehme, delikaatne ja hästi tasakaalustatud.

“L`Altro” Chardonnay 2007 (100% Chardonnay)

Kuivas ja mineraalses aroomis domineerib tammine varjund, mis varjutab peent puuvilja aroomi – ananassi ja greipfruuti. Tammine on ka maitse. Maitse on aga hästi tasakaalustatud, struktuur hea. Elegantsusest jääb pisut puudu.

Barbera d`Alba 2007 (100% Barbera)

See vein jääb meelde oma «külma» aroomiga, milles leidub kirsi ja vürtside varjundit. Maitse on väga kontsentreeritud ja täidlane, meeldejääva hapukuse vaoshoitud tanniiniga. Järelmaitses kõlavad kaunilt kirss ja kannike.

Barbaresco 2006 (100% Nebbiolo)

Aroom on täidlane, faktuurne, kukerpuu, kibuvitsa, hapude punaste marjade, kaneeli ja kannikese varjundiga. Maitse on pehme, kõrge hapususe ja märkimisväärselt salapärase struktuuriga. Järelmaitse on püsiv, kibeka kirsimaiguga. Suurepärane gastronoomiline näide.

Barolo 2006 (100% Nebbiolo)

Keerulises ja kaunilt avalduvas aroomis põimuvad elegantselt lagrits, murakas, kaneel, mandel ja koorepumat. Maitse on täiuslikult täidlane, õrna siidise tekstuuri ja märkimisväärse puuviljasusega, mis säilib järelmaigus. See vein on veel väga noor, kuid sedavõrd gastronoomiline, et teda võib juba juua.

Allikas: DrinkTime

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top