Broneeri laud!
Home / Fashion Drinkers / Portugali vein igale maitsele
Portugali vein igale maitsele

Portugali vein igale maitsele

Rääkides veinist, ei tule kõigile vist meeldegi, et ka Portugal toodab neid. Ja ega Portugali veinitootmisregioonidest pole ka eriti kuuldud. Kuid elu näitab, et inimesed armastavad nende veine. Kangendatuid ja mitte ainult neid.

Kaks mu tuttavat külastavad viimase aasta jooksul juba teist korda Portugali. Ma ei tea, mis täpselt neid selles riigis võlus, põhjuseid võib olla ka mitu, kuid fakt jääb faktiks: ma olen nende käest palju kordi kuulnud, et Portugali veinid on haruldaselt head, isegi kui nende hinnaklass ulatub 5 euroni. Ning nüüd, olles juba kui Portugali eksperdid, räägivad nad täpsemalt: “Nende valged veinid, isegi kui need on tavalised lauaveinid, on lihtsalt fantastilised! Maitses on olemas kõik, mida joogil on vaja, et olla tasemel!”

Noh, nendega ei saa mitte nõustuda. Kui teile tuuakse Portugali restoranis pudel veini, mille nimele te veinikaardis pimesi osutasite, siis see mitte lihtsalt ei jäta teid ükskõikseks, vaid tõenäoliselt lausa meeldivalt üllatab.

Quinta do Judeu Branco Douro DOC 2008

Eriti tore on avastada uusi maitseid – on ju Portugal täis autohtoonseid viinamarjasorte: Fernão Pires, Aragones, Loureiro, Azal ja paljud teised. Kui tuntud briti veiniblogi pidaja Jamie Goode tunnistas, et polnud veel mõni aeg tagasi joonud veine üsna tuntud Itaalia autohtoonsest sordist Nebbiolo, millest valmistatakse suurepäraseid DOCG staatusega veine Barolo ja Barbaresco, siis mida saab veel öelda vähemtuntud Portugali sortide kohta? Võib-olla saate teie nendest teada palju varem kui väljapaistvad kriitikud, ja seega võite olla omamoodi esmaavastajaks.

Kangemad

Kuid ärgem unustagem portveine. Nad võivad olla nii valged kui punased, isegi pea-aegu kollakas-roosad. Ning selles kategoorias saate kergesti leida just teile sobiva: alates magusast viskoossest kuivatatud puuviljade maitsega Colheitast, mida kasutatakse pigem kui digestiivi, kuni mõõdukate kuivade jookideni, mis sobivad erinevate toitude juurde. Prantslased on portveini tarbimise poolest maailmas võib-olla koguni esikohal. Ja nad joovad üldse rohkem portveini, kalvadost ja siidrit, mitte konjakit.

Portvein Porto Cruz on väga populaarne Portugalis

Portveinidest eelistavad nad selliseid kaubamärke nagu Ferreiro (kõige populaarsem ka Portugalis), Porto Cruz ja mõned teised. Maitsed on siiski erinevad. Umbusuga suhtuksin ma ilmselt vaid Niepoorti portveinidesse. Selle kompanii portveine kiidetakse, nad saavad mingeid auhindu, kuid nende tootja on öelnud, et neid veine tuleb juua jahedamalt kui tavalist portveini. Kui toimida selle soovituse järgi, joote te jooki, mille maitse ei ole pokaalis veel täielikult avanenud või on üldse “külmutatud”, ning seega ei saa te aru joogi puudustest. Samas ka väärtusest. Jääb mulje, et Dirk Niepoortil on midagi varjata.

Kergemad

Portugalis on ka omad vahuveinid. Nende hulka võib lugeda vinho verde – noored veinid, mõnikord veidi kihisevad, mõnikord, tõsi, ilma mullideta. Sõna-sõnalt tõlkides tähendab vinho verde rohelist veini. Ta võib tõesti olla roheka tooniga ja ka maitselt võib ta nagu iga noor vein olla mõnevõrra ebaühtlane, “roheline”. Ekspert Tom Kannavan märgib näiteks Quinta de Azevedolt pärit vinho verde 2008. aasta Vintage suurepärast kvaliteeti. See vein on suurepärase happesusega, lille- ja sidruninootidega. Veinikriitik Jamie Goode hindab hästi kahte punast vinho verdet aastast 2009 (ja-jaa, ka nii võib olla!), mis on pärit Tapada dos Mongeselt ja Afroselt.

Toimetas: Sergei Batalov
* Poldil veinitootmise region Portugalis Duoro

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top