Broneeri laud!
Home / Uudised / Soome naised trumpasid mehed joomises üle
Soome naised trumpasid mehed joomises üle

Soome naised trumpasid mehed joomises üle

Kuumad soome mehed on kogu maailmas tuntud oma kirgliku armastuse poolest märjukese vastu. Selles suhtes võivad nad võistelda isegi vene mehepoegadega.

On aga vähe neid, kes teavad, et kaunid soomlannad mitte üksnes pole oma partneritega alkoholi tarvitamise poolest samal tasemel, vaid isegi ületavad neid… kuus korda!

Niisugused šokeerivad andmed avaldas Soome Rahvuslik Tervise ja Heaolu Instituut (THL). Nende andmete kohaselt kasvas soome naiste alkoholitarbimine viimase 40 aasta jooksul kuus korda. Soome mehed seevastu hakkasid jooma üksnes kaks korda rohkem. Samal ajal langevad naised sagedamini alkoholismi ohvriks kui mehed.

Üks põhjus, miks soome daamide alkoholitarbimine üha kasvab, on valitsuse sihikindel veinipropaganda. Niiviisi püüab riik võidelda oma kodanike ülemäärase kiindumuse vastu kangetesse alkohoolsetesse jookidesse. Aga mehed ei ole lakanud kangeid jooke tarvitamast, nad on lihtsalt sellele lisaks hakanud jooma ka veini. Selles osas on nendega ühinenud õrnema soo esindajad. Niisugused muutused naiste joomiskalduvustes iseloomustavad Soome viimase kümnendi alkoholitarbimise kultuuri arengut kõige märkimisväärsemalt.

Soomlased tarvitavad umbes 10 liitrit puhast piiritust aastas. Suurem osa Soome kodanikest eelistab napsi võtta kodustes tingimustes. THL andmetel joovad Soome elanikud umbes 75% kõigist alkohoolsetest jookidest ära oma katuse all. Selle tagajärjel on lapsed sageli vanemate alkoholilembuse tunnistajaiks. Soomlased tarvitavad alkoholi enamasti selleks, et purju jääda. Alkohol on nende kodude sagedane külaline, seda juuakse piduõhtutel ja pühade puhul.

Märgime siinkohal, et alkohoolsete jookide tarbimise poolest on meie planeedil esikohal Uganda. Seal juuakse umbes 19 liitrit piiritust inimese kohta aastas. Neist ei jää eriti maha ka Venemaa – 18 liitrit piiritust inimese kohta 2009. aastal. Kõvasti tarvitavad alkoholi ka iirlased. 2009. aastal jõid nad aastas 14,2 liitrit puhast piiritust. Inglismaa ei jää neist kuigi kaugele maha – 10,4 liitrit inimese kohta aastas. Inglased armastavad eriti heledat kibedat õlut ja kanget linnaseõlut. Britannia valitsus seevastu eelistab veini.

2008. aasta lõpus avaldas Daily Telegraph teate selle kohta, et viimase viie aasta jooksul jõid Suurbritannia kõrged ametnikud veini ühe miljoni dollari eest.

Toimetas: DrinkTime

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top