Broneeri laud!
Home / Meie arvamus / Steak House Liivi on koht, kus armastatakse liha
Steak House Liivi on koht, kus armastatakse liha

Steak House Liivi on koht, kus armastatakse liha

Esimene Steak House Liivi avati 1995. aastal Tallinna postimajas, sama nimega uhiuue söögikoha leiab aga aadressilt Mere pst 8a. Kohamuutusele vaatamata on sisu jäänud samaks – pakutakse peamiselt lihatoite (enamjaolt eestimaisest lihast), kuigi menüüst leiab ka kala- ja isegi taimetoite.

Steak House Liivi toidukaarti lugedes paneb lausa imestama, kui palju roogi on võimalik teha lihast. Seda pakutakse koos kümnete eri kastmete ja lisanditega, olgu nendeks siis juust, marjad, köögi- ja puuviljad, vein jne eraldi või koos. Veiseliha, sealiha, lambaliha, kanaliha, kalkuniliha… esindatud on ka kuulus file mignon «Nauding kahele», mis kaalub 600 grammi ja maksab 41 €.

Eelroogade hulgast ei puudu klassika nagu Nizza salat tuunikalaga ja Kreeka salat (mõlemad 5 €), samas on kirjas leib grill-lihaga (5–6 €). Suppe pakutakse siin 250- ja 450-grammiste portsjonitena ehk siis näljastele ja eriti näljastele. Meie valitud seenepüreesupp (4 €) oli nii toitev, et läks peaaegu meelest, et tulime hoopis liha sööma.

Pearoaks tellisime «Sarviku saladuse» (180 grammi, 21 €) – sinihallitusjuustuga täidetud veise sisefilee punaveini-mustsõstra kastmes koos grillitud paprika, ananassi ja suvikõrvitsaga – ja «Maamehe lamba» (300 grammi, 20 €) grillitud paprika, brokoli ja punasibulaga.

Tellimuse esitamisest prae kättesaamiseni kulus täpselt 20 minutit, mis on ühe Tallinna söögikoha kohta hea tulemus. Pealegi oli teenindaja soovitanud meile Itaalia punaveini Terre di Cariano Valpolicella Classico Superiore (klaas 6 €), nii et ooteaeg möödus lausa märkamatult…

Veiseliha oli tõepoolest medium-küpsuses, nagu tellitud sai, sulanud sinihallitusjuust mõjus omakorda hõrgult. Lambatalle karreed punaveini-mustsõstrakastmega oli aga taldrikul väga palju. Ja see kõik oli väga maitsev, nii et süümepiinad tohutu toidukoguse hävitamise pärast jäid olemata.

Aga et pole korralikku lõunat ilma magustoiduta, sõime lõpuks kahe peale ära ka «Valge daami» (5 €), mis koosnes kohupiimast, puuviljast ja šokolaadist ning meenutas natuke pashat.

Proovisime:

Seenepüreesupp – 4 €
Steik «Sarviku saladus» küüslaugukartulitega (180 gr) – 21 €
«Maamehe lammas» grillitud köögiviljadega – 20 €
Klaas veini Jacob Creek Shiraz – 5 €
Klaas veini Valpolicella – 6 €
Kaks pudelit vett – 4 €
Magustoit «Valge daam» – 5 €
Espresso ja kohv – 3 €
Kokku: 64 €

Ksenia Repson
Portaal Postimees Online

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top