Broneeri laud!
Home / Uudised / Suhkur aitab teha parema otsuse
Suhkur aitab teha parema otsuse

Suhkur aitab teha parema otsuse

Lõuna-Dakota teadlaste tehtud uuringu tulemused näitavad, et enne olulise otsuse tegemist tuleks tarbida suhkrut, kuna niimoodi teeb inimene pikemas perspektiivis kasulikuma otsuse. Miks nimelt suhkur?

Uurijad lasid 65 tudengil vastata reale küsimustele, milles nad pidid valima, kas tahaksid saada väiksema rahasumma kohe kätte või suurema summa tulevikus, vahendab Physorg.

Pooltele küsimustele vastasid osalejad tühja kõhuga ning pooltele niimoodi, et olid eelnevalt suhkruga rikastatud karastusjooki sisse kummutanud. Veresuhkru taset mõõdeti nii testi alguses kui ka peale seda, kui karastusjook oli ära joodud. «Kümne minuti möödudes peale joogi tarbimist olid uuringus osalejate huvi suurema summa vastu tulevikus kõrgem,» selgitas uuringut juhtinud psühholoog Xiao-Tian Wang.

«See on nagu söömisegagi: kui su veresuhkru tase on kõrgem, suudad sa söömisega kauem viivitada,» lisas ta.

«Me tahtsime teada saada, kas veresuhkur määrab peale söömiskäitumise ka otsuste vastuvõtmist. Teisisõnu, kas sa suudad suuremat tasu kauem oodata, kui su veresuhkru tase on kõrgem,» selgitas Xiao-Tian Wang.

«Me leidsime, et jah, sa suudad,» lisas ta.

Uuringust tuli välja veel seegi, et dieetjooki joonud osalejad tegid otsuse pigem impulsi ajel ning võtsid kohese, ent väiksema tasu.

«Juues dieetjooki, tekib kehas n-ö energiakriis, sest sa küll jood midagi, mis maitseb väga hästi, ent ei sisalda kaloreid. Su keha saab sellest aru ning püüab seega haarata kõike, mis on kohe ja praegu saadaval. Seega põhjustab dieetjook suuremat impulsiivsust,» selgitas Wang.

Toimetas: Eger Ninn
Portaal Tarbija24

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top