Broneeri laud!
Home / Fashion Drinkers / Hästi õnnestunud vintage

Hästi õnnestunud vintage

Seda, mida varem müüdi täikal ja komisjonikauplustes, võib nüüd lihtsalt «vintage’ks» nimetada ja inimesed tunnevad selle nime ees aukartust – retrostiil, nii imelik kui see ka pole, on saanud mingisuguse sügava mõtte, muutudes vaat et fetišiks. Veinimaailmas aga kaotab «vintage» reeglina osa oma võlust.

Vintage tähendab veinitegija sõnavaras kõigest saaki või sellest saagist tehtud veini. Kui degustatsiooniks on esitatud 1995. aasta vintage’i veinid, siis see ei tähenda, et need on kõik juba populaarsed ning end õigustanud; see tähendab kõigest, et nad on toodetud viinamarjast, mis koristati 1995. aastal. Muide, kui viinamarjade küpsemise ajal oli küllaldaselt päikest ja vihma, siis on vintage tõenäoliselt suurepärase kvaliteediga. Niisugused olid näiteks Bordeaux veinid 2009. aastal. 2009. aastal oli ilm sedavõrd suurepärane, et eksperdid rääkisid juba siis selle piirkonna veinide heast kvaliteedist, kui veinimeistrid alles hakkasid koristatud viinamarju kääritama – või isegi varem.

Erand reeglist

Veinimaailmas võib möödunud sajandil eristada nii väga edukaid aastaid (seega ka vintage’e) ja lihtsalt häid, kui ka üsna tagasihoidlikke ja uskumatult halbu. Igal juhul võib niisuguse klassifikatsiooni leida Robert Parkerilt ja mõnedelt teisteltki veinikriitikutelt. Sellele ei saa aga veini valides alati toetuda. Esiteks seepärast, et kriitikud ei vaatle reeglina kõiki regioone, kui nad ühe või teise aasta vintage’st räägivad, ja ka ilm ei saa olla ühevõrra suurepärane või õudne nii Prantsusmaal Burgundias kui Itaalia Piemontes. Teiseks on aga alati erandeid. Vihmasel aastal, kui peaaegu mitte keegi ei tootnud kusagil Riojas mitte midagi märkimisväärset, võib selles piirkonnas ikkagi olemas olla paar õnneseent, kelle vein ei osutu mitte üksnes maitsvaks, vaid lausa ideaalseks. Nüüd aga mõelge järele, milline vein on kõige väärtuslikum isiklikult teie jaoks. Kas see, mille tootmiseks polnud vaja teha liigseid jõupingutusi (kuna suurem osa nende omadustest tuleneb heast ilmast), või see, mis muutus millekski suurepäraseks ainult tänu veinitegija meisterlikkusele, kuna suurem osa saagist läks seenetama ja loota polnud millegi peale?

Juua või mitte juua?

Ei maksa aga unustada, et alkoholimaailm ei koosne üksnes veinist, mille kangus on 11–14 kraadi, ja sõna «vintage» kasutatakse juba ammu ka portveini, vahuveini ja konjaki kohta. Ajalooliselt on kujunenud, et vintage’i portveini tehakse ainult punastest viinamarjadest ja ainult kõige parematel aastatel. Seepärast ei toodeta vintage’i portveine erinevalt tavalisest veinist igal aastal.

Nagu ka kõiki teisi jooke. Ja mitte väga ammu hakkas Glenrothes tootma samanimelist vintage’i viskit. Esimesena maailmas. Selle jaoks ei kasutata mitte üksnes parimat teravilja, vaid ka parimat destillaati, mis on saadud sama aasta viljast. Kuid nagu kinnitab Ronny Cox, Glenrothesi brändisaadik, vaevalt küll erineb üle 25 aasta tammevaatides olnud piiritusest tehtud viski oma maitse poolest, olgu ta või kolmekordselt vintage, sama aasta konjakist või calvadosest. Nii et «laagerdunud» või «vintage» ei tähenda mõnikord sugugi «maitse poolest unikaalset». Kuid sellest hoolimata võib niisugust viskit või konjakit naudinguga juua, mida ei ole võimalik öelda paljude vanade veinide kohta. Ekspert David Ling, kes vastas külastajate küsimustele ühe või teise vintage’i veini kvaliteedi kohta aadressil www.allexperts.com, ei anna tihtipeale mitte mingisugust võimalust isegi mitte kõige tuntumate ettevõtete jookidele, kui nende vanus on üle 40 aasta. Teised eksperdid ei ole oma hinnangutes nii üheselt mõistetavad, mõned isegi koostavad vanade veinide reitinguid, mis ei ole äädikaks muutunud, vaid on täiesti sobivad peolaua tarvis. Aga nii või teisiti, paljud neist lähtuvad sellest, et vintage, mis on tähistanud oma 50. juubelit, sobib pigem haruldaste pudelite kollektsionäärile kui gurmaanile.

Toimetas: Sergei Batalov

Kirjuta kommentaar

Your email address will not be published.Vajalikud väljad on märgitud *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Scroll To Top